unibet-startpage

Barcelona prekonala Bilbao, Sevilla prehral. Duel Real zrušil búrku

Stretnutie vedúceho Realu Madrid proti Celta Vigo, ktoré bolo pôvodne naplánované na nedeľných 20:45 hodín, zhatila veterná búrka, ktorá vo Vigu poškodila štadión. Kráľovský klub tak vedie Španielsku ligu za bod pred Barcelonou, plus dve hry pre dobro.

Katalánci hrali po remíze s Betisom z minulého týždňa na vlastnom štadióne, ale prvú veľkú šancu si vytvorili hostia. Už v tretej minúte zastavila po strele Raulca Garcíu cestu lopty do brány pravá tyč za gólmanom Marc-André ter Stegen. O štvrť hodiny neskôr utiekol po ľavom krídle Neymar, prihral pod seba na malé vápno a Paco Alcácer strelil v drese Barcelony prvý ligový gól.

Hosťujúci mužstvo ale nehralo iba úlohu sparing partnera a Iñaki Williams skúšal z uhla vyrovnať, ale neúspešne.Na druhej strane však už bola zistená neobvyklá pozícia. Takmer “skrátený roh” využil Lionel Messi k tomu, aby nečakanú ranou na prednej tyč zvýšil náskok Barcelony.

Na konečných 3: 0 uzavrel po zmene strán Aleix Vidal. Katalánsky veľkoklub je prvým tímom sezóny z piatich najlepších európskych líg, ktorý – naprieč všetkými súťažami – nazbieral stovku gólov.

K podobnej méte má zatiaľ ďaleko tretiu Sevilla, ktorá v poludňajšom nedeľňajšom zápase neskóroval. S piatym Villarrealom si rozdelila body za remízu 0: 0 aj preto, že Samir Nasri na začiatku druhého polčasu nepremenil penaltu. Andalúzski hráči prehrali dva body: Atlético Madrid zaznamenal dva body za sebou.Fernando Torres, ktorý má dobré spomienky na Leganes, získal dvojnásobnú výhru – v roku 2001 debutoval v profesionálnom futbale v zápase proti tomuto klubu. Teraz pridal tretí a štvrtý ligový gól v sezóne.

V pätnástej minúte dorazil za chrbát gólmana nepremenenej penaltu Antoine Griezmann, v druhej polovici mazáckým oblúčikom zužitkoval kolmicu medzi obranca.

Granada futbalisti porazili Las Palmas 1-0 a po druhom víťazstve sezóny opustili posledné miesto v tabuľke. Zápas rozhodol v 17. minúte brazílsky stredopoliar Andreas Pereira parádnu strelou spoza veľkého vápna do pravého horného rohu bránky.

Granada oplatila súperovi z Kanárskych ostrovov augustový debakel 1: 5.Zverenci trénera Lucasa Alcaraz, ktorý mužstvo prevzal v októbri, nadviazali na doteraz jedinú výhru nad Sevillou (2: 1) zo začiatku decembra.

V tabuľke Granada predstihla Pamplonu a má rovnako bodov ako osemnásty Gijón. V prvej nezabezpečenej pozícii stratí päť bodov.