unibet-startpage

Anketa nájde 22% tenisových profesionálov, ktorí vedia hráča, ktorý užíval drogy

Viac ako pätina tenisových profesionálov pozná aktuálneho hráča, ktorý použil lieky na zvýšenie výkonnosti a štvrtina hráčov podozrieva súpera z toho, aby vyhral zápas, podľa anonymného prieskumu, ktorý uskutočnil ESPN pred francúzskou prehliadkou. / p>

Vzorka bola malá a pozostávala iba z 31 hráčov z turnajov WTA a ATP, ale výsledky boli zaujímavé a naznačujú, že aktuálni hráči turnajov si uvedomujú, že ich kolegovia porušujú pravidlá.

Približne 22% respondentov odpovedalo “áno” na otázku “Áno alebo nie: Poznám tenisového hráča, ktorý používal PEDs vo svojej kariére”, hoci veľká väčšina verí, že počet hráčov, ktorí tak urobili, je nízky, na menej ako 10%.Takmer dve tretiny profesionálnych tenisových hráčov by mali byť testované častejšie a 25,8% respondentov uviedlo, že majú podozrenie na to, že hráč určil zápas.Andy Murray hovorí, že Maria Sharapova si zaslúži zákaz neúspešného testovania drog Čítajte viac

Väčšina respondentov Verte, že Maria Sharapova by mala po testovaní pozitívne na meldónium vynechať len jeden rok tenisu. 64,5% hráčov uviedlo, že by chýbalo jeden rok, 29,0% uviedlo, že jej zákaz by mal byť “viacročný” a 6,5% uviedlo, že by nemala dostať žiaden trest. Sharapova sa má dozvedieť o dĺžku jej pozastavenia v stredu po tom, čo sa objavil na antidopingovom paneli v Londýne.Zákaz po dobu šiestich až dvanástich mesiacov sa očakáva po tom, ako v januári oznámila, že testovala pozitívne lieky na liečbu srdcových ochorení v lotyšskom meste, ktoré sa vo veľkej miere používajú vo východnej Európe, ale nedávno sa pridali k zakázanému zoznamu.

< p> Prieskum sa pýtal na triviálne otázky. Dve tretiny hráčov povedali, že Serena Williamsová nestratila svoj neporaziteľnosť a stále bola dominantnou hviezdou na turné pre ženy, ale 32% hráčov uviedlo, že Williams skončí mimo vrcholu 1 000, ak bude musieť hrať celú sezónu prehliadka pre mužov. Proti boli rozdelení do stredu Rogera Federera: 48,4% uviedlo, že švajčiarsky majster nebude vyhrať ďalší grand slam. David Ferrer bol považovaný za najviac podhodnoteného hráča na turné, zatiaľ čo Sharapova bola považovaná za “najväčšiu diva”.