unibet-startpage

Ako sa kluby Bundesligy, Unibet a Stuttgart, zastavili

Asi 600 km na sever, víťazstvo víťazov 2009 v majstrovstvách 2009, VfL Wolfsburg, nad víťazmi v roku 2007 VfB Stuttgart potvrdilo, že Stuttgart bude druhýkrát v histórii stavaný na druhý stupeň. Napriek tomu, že domáci tím zaujal všetky tri body, v pódiu Volkswagen neboli žiadne pivo. Táto hra urobila trochu viac, ako vyhnúť dve skupiny fanúšikov z ich biedy. Stuttgart šiel dole, ale Dieter Hecking Wolfsburg nemal ani jednu sezónu, aby si napísal domov.Zvyšujúci sa, ale nakoniec irelevantný domáci víťazstvo proti Realu Madrid v Ligy majstrov, vedúci liga mali hlbokú a úprimne šambolickú kampaň. Ľudia môžu poukázať na otvor v tvare Kevin De Bruyne, ktorý Julian Draxler nedokázal zasunúť, ale tentokrát sa posunul z druhej minulej sezóny na ôsmej – a skončil Unibet mimo európskych miest – nedodržanie povinnosti od kľúčových hráčov. Najviac medzi nimi je rozzuřujúci André Schürrle, ktorý sa zdá byť schopný zapnúť 15 minút na zápas, Max Kruse, ktorý robí všetko, čo už nemôže nikdy hrať za Nemecko, a Dante, ktorého Nemecko potešilo prechádzkou, v Belo Horizonte v roku 2014. Pracovný Maximilian Arnold je jedným z veľmi málo hráčov, ktorí sa dostali do sezóny s veľkým úverom.Facebook Twitter Pinterest André Schürrle, v jednom zo svojich 15-minútových výbuchov.

Ale čo muži, ktorí prinášajú týchto hráčov do klubu a trénujú ich? Športový riaditeľ Klaus Allofs a tréner Dieter Hecking sa musia pozrieť na seba. Pripomenul, že súčasný tím Bayernu a Borussia Dortmund opäť hľadajú smrteľnú situáciu pod Thomasom Tuchelom, sú Unibet popredné dve miesta v lige. Napriek tomu tretí Bayer Leverkusen skončil 28 bodov za vrcholom a 18 za Dortmundu; Mönchengladbach nemohol kúpiť výhru pred zmenou manažéra; Schalke nechal svojho manažéra ísť na konci neuspokojivého obdobia; a so všetkým náležitým rešpektom by klub s rozpočtom a tímom Wolfsburgu mal skončiť nad Mainzom a Herthou v Berlíne.Ľudia boli vypálení oveľa menej a možno aj Hecking a Allof majú šťastie, že majitelia klubu Volkswagen sa v poslednej dobe venovali vlastným problémom. Od Volkswagen Arena až po Mercedes-Benz Arena. od VfL po VfB – jedno mesto s ďalším motorom. V posledných týždňoch sa zhromaždili temné mraky nad Schwabenmetropole. Po prvé, VfB Stuttgart II, rezervačný tím, akonáhle je predvoj hviezd zajtrajška, bol odsunutý do štvrtej vrstvy. Minulý víkend boli riadne sledovaní hlbokými amatérskymi futbalmi Stuttgarter Kickers, druhým tímom mesta, kde Jürgen Klinsmann začal svoju kariéru. A teraz prvý tím. Tri tímy, tri ligy – nežiadúci hat-trik. Samozrejme, kolaps VfB Stuttgart spôsobil najväčší rozruch.Žiaden klub nemá božské právo byť v Bundeslige, ale keď je Traditionsverein odsunutý, Unibet nezostane nepovšimnutý – fanúšikmi ani médiami. Klubová prvá sezóna za 41 rokov vyzerala nevyhnutne každý týždeň, pretože každá hra, ktorá sa musí vyhrať, bola úplne napadnutá a stratená – posledné tri sezóny s celkovým skóre 12-4. Ale kto je na vine? Ak sa spýtate fanúšikov, je to jasné: skoro všetci.

V uplynulých týždňoch sa fanúšikovia v Canstatter Kurve i mimo neho kričali s chrapľavým volaním na úplné vylúčenie na úrovni predstavenstva. V poslednom dni sezóny zaútočili na ihrisko, aby hráčom ukázali, čo si mysleli o svojom úsilí. Ale to je viac ako len maľovanie mien na posteľných postelích a preháňanie prstov u zmätených milionárov v šortkách.Fanúšikovia sa Unibet pozerali príliš dlho, pretože ich milovaný klub sa pokorne rozhádzal k druhému futbalu. Niečo sa musí stať a to má.

V hodinách nasledujúcich po odpredaji sa hlavy začali pohybovať. Prvý tímový tréner Jürgen Kramny bol narazil do rezervného tímu a tréner klubu Bernd Wahler odstúpil z funkcie. Tretia osoba v streleckej linke fanúšikov, športový riaditeľ Robin Dutt, sa podarilo niekoľko dní visieť pred tým, ako mu bolo povedané, aby si vyčistilo svoj stôl. Zatiaľ čo Kramny sklamal po Unibet počiatočnom náraze výsledkov, obvinenia z prvých tímov v polovici sezóny po prepustení Alexandra Zornigera v novembri minulého roka.Ale pre Dutta – ktorý trval na tom, aby priviedol Zorniger do klubu z RB Leipzig – to je ďalší z rastúcej dlhej línie neúspechu.

Dutt získal svoje meno s SC Freiburgom tým, že ich vylúčil z druhej divízie ako šampiónov v druhej sezóne a založil ich v hornej polovici Bundesligy. Bol odmenený Bayerom Leverkusenom, ktorý ho na začiatku sezóny 2011-2012 vymenoval, aby prevzal Juppa Heynckesa z Bayernu Mníchova. Avšak, on si vybral tím, ktorý skončil druhý – a nad Bayern Mníchov – do siedmeho a bol prepustený po piatich rovných porážkach, ktoré zahŕňali 7-1 blatovanie z Barcelony. V lete to rok, nastúpil do nemeckého futbalového zväzu ako svojho nového športového riaditeľa, ktorého úlohou bolo rozvíjať talenty pre mládež a trénovanie trénerov.Bolo to neobvyklé miesto pre niekoho, kto nedokázal úspešne prejsť na ďalšiu úroveň, pokiaľ ide o klubový futbal. Avšak do roka sa vrátil do sedla, keď dostal druhý kúsok na čerešňu veľkého klubu. Prevzal sa vo Werder Bremen – kde znova trval len rok, predtým, než ich opustil na úpätí stola. VfB, ktorý sa nedotkne Duttovej rastúcej zápchy priemyslu, ho na začiatku roka 2015 vymenoval za športového riaditeľa , keď sa zdalo, že jeho hlavné zodpovednosti hľadali po zlomyseľnosti a trochu rozhnevanej pred kamerou. Stalo sa ťažké, aby sa jeho spojenie s neúspechom nespájalo.

Jednoducho povedané, športový riaditeľ má dve hlavné úlohy: nájsť dobrého trénera a dať mu slušné hráčov.Duttova snaha priniesť Alexandra Zornigera a napriek tomu, že niektoré z jeho prestupov pravdepodobne vyriešili, jeho neschopnosť identifikovať a podpísať kvalitného centrálneho obrancu bol takmer zločinec a zohral hlavnú úlohu v pretekoch tímu: VfB pripustila 75 gólov tejto sezóny, 10 viac ako ktokoľvek iný v lige. Facebook Twitter Pinterest Fanúšik Stuttgartu zhŕňa emócie v dave, keď idú dole. Fotografia: Fabian Bimmer / Reuters

Napriek očividným nedostatkom Dutta nie je možné položiť všetku vinu na jeho dvere. Jeho predchodca Fredi Bobic sa trochu zlepšil a napriek tomu, že bol legendou klubu, bol na konci roka 2014 zastrený fanúšikmi. A Horst Heldt, ktorý zastával pozíciu v rokoch 2006 až 2010, má svoje odtlačky prstov aj po vražde zbraň – a pravdepodobne viac ako Bobic a Dutt.Heldt však nemohol urobiť málo na to, aby zastavil majstrovstiev a domácich hráčov ako Mario Gómez a Sami Khedira, ktorí opustili klub. Heldt nedokázal stavať na víťazstve Bundesligy, namiesto toho peniaze klubu peniaze zle na prevodovom trhu a dohliadal na množstvo manažérskych zmien. / / p>

V dúgúte bolo desať nových mužov, keďže Armin Veh bol pustený 18 mesiacov po tom, ako vyhral ligu v roku 2007. A hoci 11. Jos Luhukay môže byť špecialistom na propagáciu, keď sa pohyboval v Borussia Mönchengladbach , Augsburg a Hertha Berlín cez zradné vody 2. Bundesligy, v žiadnom prípade nie je možné, že môže riadiť Stuttgart späť do veľkej doby. hráči. Súčasná plodina nielenže odhaľuje nedostatok zrozumiteľných vodcov, ale skutočný nedostatok kvality.Aj keď bol klub nešťastný so zraneniami brankára Mitchella Langeraka od jeho podpísania z Dortmundu, môže to byť trochu ospravedlnenie inde. Chrbát tímu – Georg Niedermeier, Toni Sunjic, Christian Gentner, Martin Harnik – nevyzerá mimo miesta v druhej divízii. Nedá sa to mýliť, VfB Stuttgart nemôže byť obvinený z toho, že je príliš dobrý na to, aby odišiel. Od získania titulu v roku 2007 bol Stuttgart na neustálom poklese. Nielenže nikdy nevyzerali ako opakovanie aktu, strávili niekoľko posledných sezón bojujúcich, aby len zostali v lige a vyhrali sa vlani len o dva body.Ich slávny mládežnícky systém a Spielkultur odišli – tak príliš hlboké hviezdy budúcnosti, ako napríklad Joshua Kimmich, ktorý RB Leipzig rýchlo vyrazil po tom, čo mohol opustiť mládežnícke zariadenie VfB ako teenager. Kimmich, samozrejme, skončil túto sezónu ako kľúčový hráč v labute Pep Guardiola v Mníchove. Ale čo má budúcnosť? Po prvé, ak idete len o povesť, Stuttgart je obrovská ryba v malom rybníku. Mercedes-Benz Arena má viac ako 60 000 fanúšikov a je jedným z najlepších štadiónov v krajine. Hoci fanúšikovia sa budú tešiť na opätovné spútanie sa s Karlsruher SC, nebudú sa tešiť na hanbu čeliť im v druhej vrstve. A aj keď môžu mať možnosť vymeniť údery s jedným starým sparring partnermi, iní ich prekročili.Napríklad SC Freiburg nedávno oslávil povýšenie späť na Bundesligu. Nárast TSG Hoffenheim: z deviatej úrovne amatérov do Bundesligy Prečítajte si viac

Toto odstupňovanie nie je len výsledkom 34 zle napadnutých futbalových zápasov , Je to výsledok najlepšej časti desaťročia chudobného vodcovstva a dostatku vody na šliapanie na vyplnenie bazénu olympijskej veľkosti. Počas posledných štyroch sezón sa VfB pozerá cez svoje rameno, cíti pohotovostnú záchranu Bundesligy a teraz konečne po tom, ako privádzali svojich fanúšikov na pitie, nemohli nájsť dva tímy, ktoré to chcú a zaslúžili si to menej, ako to urobili.

Pre niektorých môže prísť ako úľava – len tonikum na zastavenie bolestivého úpadku.Klub sa snaží zastaviť hnilobu tým, že odrezá hlavu rýb a 2 Bundesliga by mali byť vnímané ako šanca oživiť kultúru víťazných hier, dať klubu mladšie alebo talentovanejšie hráčov – ako Timo Baumgartl, Lukas Rupp, Filip Kostić, Timo Werner a Daniel Ginczek – šancu znovu získať dôveru a rozkvitnúť od toxickej atmosféry ozbrojenej bitky. Ale boj musí, pretože toľko ďalších tímov bude svedčiť, keď opustíte Bundesligu, návrat nie je zďaleka jednoduchý. Takže zatiaľ čo hráči Mníchov, zamestnanci a fanúšikovia na oslave potopili niekoľko Weizenbierov, nasledovníci Wolfsburgu a najmä Stuttgart sa možno pozerali do spodnej časti okuliarov s veľmi odlišnými emóciami.