unibet-startpage

Adnan Januzaj dosiahne poslednú šancu na Manchester United

Keď sa United pripravuje na pondelok v Manchesteru v meste Peking, Januzaj bojuje o budúcnosť v klube, ktorý sa niekedy zdal taký jasný.

Problém nie je nedostatok talentu, ale prístup 21-ročný.Jeho prelomová sezóna, keď hral pod Davidom Moyesom v neúspešnej kampani 2013-14, neposkytol žiadny náznak sporného postoja, ktorý odvtedy zastavil jeho pokrok. Pohľad v klube medzi koučingovým personálom a v šatni je to, že Januzajov úlet do okrajov môže skončiť v tom, že stráca svoju šancu na Old Trafford. Keď United oznámil predbežné čísla tričiek vo štvrtok, tam bol znak toho, ako ďaleko Januzaj padol.Paul Pogba nestojí za rekordný poplatok pre Manchester United, hovorí Paul Scholes Prečítajte si viac

Keď Giggs odišiel po absolútne úspešnej 23-sezónnej kariére v United v roku 2014 jeho kultový No11 dres bol daný Januzaj. V klube to bolo účtované ako prechod okamihu.Predpokladá sa, že Januzaj sa stane prvým tímom v dohľadnej budúcnosti.

Giggs, ktorý sa stal No2 Louis van Gaalom, dal špeciálny rozhovor klubovej webstránke, v ktorej vychvaloval Januzajove cnosti. Už nie. Po dvoch sezónoch s No11 Januzajom sa ticho presťahoval k No.15, zatiaľ čo Anthony Martial, ktorý musel vyslať č. 9 pre prichádzajúceho Zlatana Ibrahimoviča, má nosiť bývalé číslo Giggsa. Januzaj vtrhol do vedomia v októbri 2013 keď mu Moyes podal prvú premierovú sezónu v Sunderlande. United vyhral 2: 1 a Januzaj strelil oba góly. Keď Moyesov tím odcestoval do Chelsea, január Januzaj bol založený v XI. A Mourinho, potom zodpovedný za Stamford Bridge, povedal: “Je fantastický hráč. Nie je 18 – je 25 rokov.Je taký zrelý a pohodlný. Veľmi dobrý a dôležitý hráč. “” Len si myslím, že je veľmi dobrý hráč s vynikajúcimi podmienkami na dlhodobú kariéru. Chlapca nepoznám samostatne, ale vyzerá to, že má veľa. “

To je jedna chvála; Januzaj by privítal opäť počúvanie od muža, ktorý je teraz jeho manažérom. Zmyslom však je, že by mohol úplne zmiznúť z obrazu v United. V prvom zápase Mourinho, ktorý zvíťazil v poslednej sobotňajšej víťazstve 2: 0 vo Wigan Athletic, dostal Januzaj druhú polovicu, aby zapôsobil. Počas pauzy, keď manažér prešiel medzi pravým a ľavým bokom, sa to nepodarilo.

V piatkovom turnaji, porážke 4-1 pre Borussia Dortmund v Šanghaji, Januzaj hral len záverečné minúty.Boli tam chvíľky iskier, ako sa často vyskytujú v portrétoch, na ktoré sa Januzaj zvykne, ale skutočným testom je jeho postoj na tréningovom ihrisku. Tam Januzaj sklamal svojou žiadosťou a jeho tím -myslí sa, že nemusí plniť svoj potenciál. Počas Majstrovstiev sveta v roku 2014 v Brazílii s Belgickom to bol podobný príbeh: tí v tábore verili, že má viac. O dva roky neskôr nebol zvolený za Euro 2016. Počas trvania Moyesa – trvajúcich len 34 zápasov v Premier League – Januzaj bol vzácny šach svetla.Jeho forma mu priniesla päťročnú dohodu v hodnote 60 000 libier týždenne v tom, čo United považoval za prevrat. Teraz Mourinho rozhodne, či ho nechá opustiť, či už trvalo alebo znova, po poslednom sezónne neúspešné dočasné kúzlo v Dortmunde. To skončilo predčasne, keď sa Januzaj rozhodol, že sa chce vrátiť do United pre nedostatok hernej doby. Jeden hráč, ktorý ho držal mimo Dortmundu, bol Henrikh Mkhitaryan. Začiatkom tohto mesiaca Mourinho podpísal kapitána Arménska z nemeckého klubu, v ďalšom údere do vyhliadok Januzaja. Manažér sa tiež rozhoduje, či Bastian Schweinsteiger by mal byť ďalší, ktorý by mal ísť do východových dverí. Mourinho prenasledovanie Juventus Paul Pogba – alebo iný hlavný stredný záložník – pred oknom zatvára je hrozbou pre budúcnosť Nemecka.Ďalším dôvodom je, že Mourinho informoval Marouane Fellaini, že chce, aby Belgičan zostal. Do 1. septembra, keď sa okienko premiestni, Januzaj a Schweinsteiger môžu byť dvoma prvými veľkými stratami novej éry Mourinho.